20 kwietnia 2023 Aktualności

IX Dolnośląski Kongres Samorządowy

19 kwietnia na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena odbyła się dziewiąta edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. W wydarzeniu wziął udział Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Michał Rado.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wydarzenie, które już od lat gromadzi setki uczestników i ekspertów ze świata polityki, mediów, nauki, biznesu, a także organizacji pozarządowych. Tematem tegorocznego kongresu były „Samorządowe wyzwania”.

Jest to dla mnie wydarzenie szczególnie ważne, gdyż uczestniczyłem w jego organizacji od samego początku. – mówi Michał Rado. – Bardzo cieszy mnie duże zainteresowanie Kongresem, a w tym roku obserwujemy rekordową frekwencję.

Panele dyskusyjne na tegorocznej edycji wydarzenia dotyczyły znaczenia samorządu w rozwoju kraju, rewolucji transportowej oraz transformacji energetycznej Dolnego Śląska. Konstruktywne i ciekawe debaty pomiędzy uczestnikami pozwoliły na spotkanie różnych punktów widzenia, o czym mogli się przekonać uczestnicy Kongresu obecni na Tarczyński Arenie oraz widzowie transmisji na żywo.

Pełny zapis wideo ze spotkania jest już dostępny dla wszystkich chętnych: