10 maja 2023 Aktualności

„Jak stworzyć obiekt przyjazny rowerzyście?” – zaproszenie na bezpłatne webinarium

W imieniu Krzysztofa Maja, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium przeznaczonym dla dolnośląskich przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, przedstawicieli branży turystycznej i lokalnych samorządów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką rowerową.

Uczestnicy webinarium poznają dobre praktyki w zakresie tworzenia oferty turystycznej w oparciu o potencjał rowerowy regionu. Webinarium realizowane jest przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, a poprowadzi je kadra fundacji „Polska na rowerze”, która będzie dzielić się wiedzą praktyczną, wynikającą z własnych doświadczeń.


Szkolenie zostanie podzielone na cztery dni, względem grup odbiorców i tematyki. 16 maja odbędzie się szkolenie wprowadzające o tematyce ogólnej pod hasłem „Bądź Przyjazny Rowerzyście”.

19 maja oferujemy szkolenie dla branży noclegowej zatytułowane „Bike Friendly Hotel” poświęcone zagadnieniem tworzenia dobrych warunków pobytowych dla turystów poruszających się rowerami.

Trzeci dzień szkolenia, 23 maja, skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych celem tworzenia ciekawych produktów turystycznych w najbliższym otoczeniu.

Czwarte szkolenie, 25 maja, będzie poświęcone organizatorom turystyki rowerowej. Zostaną poruszone między innymi kwestie bezpieczeństwa i obowiązującego prawa w zakresie organizacji wydarzeń z udziałem rowerzystów.


Po każdym szkoleniu jest przewidziany czas na dyskusję z uczestnikami o ich lokalnych potrzebach.
Webinaria rozpoczną się o godzinie 10:00. Czas trwania jednego szkolenia przewidziany jest na 3-4 godziny.

Zapisy będą odbywać się mailowo poprzez zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres: dolnyslaskrowerem@dot.org.pl.

Wszelkie pytania dotyczące webinarium proszę kierować do Piotra Nowickiego, Pełnomocnika Marszałka ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego (piotr.nowicki@doinyslask.pl).


Na Dolnym Śląsku dążymy do tego, żeby być regionem najbardziej przyjaznym dla rowerzystów w Polsce. Wyprawa rowerowa to świetny sposób, żeby eksplorować region, odkrywać jego piękno i zabytki. Mam nadzieję, że udział w webinarium pozwoli na rozwój turystyki rowerowej w Państwa najbliższej okolicy, a każdy zwiedzający nasz region na rowerze — w myśl naszej kampanii promocyjnej — Znajdzie Swoją Trasę.