26 kwietnia 2023 Aktualności

Konferencja inauguracyjna Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 -2027

25 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się Konferencja inaugurująca Fundusze dla Dolnego Śląska na lata 2021 -2027.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 dolnośląskich samorządowców, przedstawicieli samorządów, gmin, miast i powiatów a także reprezentanci Komisji Europejskiej, przedstawiciele administracji państwowej i organizacji pozarządowych.

Nowa perspektywa unijna pozwala na wykorzystanie blisko 11 miliardów złotych w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027, z czego ponad 2,6 miliarda złotych przeznaczone jest dla subregionu wałbrzyskiego w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji dla rozwoju regionów pokopalnianych.

Fundusze Europejskie pozwolą na kontynuowanie zrównoważonego rozwoju całego Dolnego Śląska, umożliwiając inwestycje m.in. w nowe drogi, pociągi, ochronę zdrowia czy ekologię.

Dolny Śląsk dołączył do regionów przejściowych, przekraczając próg dochodu 75% średniej unijnej PKB na mieszkańca. Obecnie znajdujemy się w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie, poziom bezrobocia systematycznie spada i rozwija się działalność gospodarcza.

Fundusze unijne w rekordowej wysokości pozwolą kontynuować dynamiczny i zrównoważony rozwój całego województwa.